- INFRASENSOR - Novinky  Infrasensor

 
 

SK AT
Snímače pro automatizaci

Novinky:

8.7.2020

Indukční snímače odolné svařování s povrchem ACTIVSTONE™

Řada indukčních snímačů odolných vůči magnetickým polím nově s nepřilnavým povrchem ACTIVSTONE™ zabraňujícímu nánosům roztaveného materiálu.

Společnost Contrinex rozšířila svou řadu velice robustních celokovových snímačů (vyrobeno z jednoho kusu nerez oceli - bez svarů a lepení) s vysokou odolností vůči magnetickým polím.
Nově nabízí tyto snímače i s povrchovou úpravou ACTIVSTONE™.

Díky této povrchové úpravě, se minimalizuje ukládání nánosů roztaveného kovu na povrch snímače. Nepřilnavá vrstva je navíc vysoce mechanicky odolná. Je nanesena na snímači, na matkách dodávaných se snímačem a je možné zakoupit i držáky snímačů se stejnou povrchovou úpravou.

Snímače tak k vynikající odolnosti vůči magnetickým polím a mechanické odolnosti získávají i schopnost odolávat ukládání nánosů z rozstřiků často vynikajících při svařování.


Srovnání akumulované vrstvy nánosu rozstřiku u běžného snímača a u snímače Contrinex s povrchovou úpravou ACTIVSTONE™Přehled:

 • Indukční snímače pro svařování
 • Nepřilnavý provrch ACTIVSTONE™
 • Odolné celokovové provedení
 • Imunita vůči magnetickým polím:
  Střední frekvence: ≤ 15 kA
  50 Hz pole: ≤ 40 mT
 • IP68/69K
 • -25°C až +85°C

Anglický přehled
Další informace

30.3.2020

Provoz nepřerušen

Všechny objednávky a poptávky dále vyřizujeme v bezkontaktním režimu, zboží zasíláme běžným způsobem.Přehled:

 • Provoz není přerušen

5.3.2020

AMPER 2020 - ZRUŠENO

Výstava AMPER 2020 v Brně byla zrušena.

A přesouvá se na rok 2021.

Zpráva o zrušeníPřehled:

 • AMPER 2020
 • Zrušeno

Stránky výstavy
Amper 2020

2.12.2019

PF 2020

PF2020 - příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce přeje InfrasensorPřehled:

 • PF 2020

10.7.2019

Indukční snímače do tlaku s rozhraním IO-Link pro aplikace v průmyslu 4.0

Řada indukčních snímačů do tlaku, společnosti Contrinex, je nyní vybavena rozhraním IO-Link. Jedná se o verze s výstupem PNP, spínacím. Přitom snímače jsou tímto rozhraním vybaveny bez zvýšení ceny. Díky tomu je nyní možné těžit z výhod průmyslu 4.0 i v aplikacích s vysokým tlakem. Využívat jeho možnosti řízení a monitorování, i profitovat ze snížení nákladů na údržbu a zvýšení dostupnosti systému.

Pro snímání ve vysokotlakých prostředích je nezbytná dlouhá životnost snímačů při vysokých provozních a špičkových tlacích. Contrinex proto používá mimořádně robustní technologii. Snímače pracují spolehlivě v prakticky neomezeném počtu tlakových cyklů a tolerují nepřetržitý tlak 500 bar. Jsou vhodné pro nejnáročnější pneumatické a hydraulické aplikace, včetně prostředí s vysokým vakuem.

IO-Link a vyšší teplotní stabilita

Nové verze snímačů s rozhraním IO-Link umožňují snadný přístup k mnoha užitečným funkcím, jako je časování signálu, sledování teploty a počítání spínacích cyklů. Pro účely zajištění kvality mohou být zaznamenány události, jako je přehřátí, vlivy EMC atd. a mohou být např. zasílána varovná hlášení. Kromě rozhraní IO-Link nabízejí senzory také lepší teplotní stabilitu (v celém rozsahu) a stabilnější hysterezi.

Vyrobeny, aby odolaly vysokému tlaku

Typy „Extra Distance“ mají krytí IP68 a mimořádně robustní snímací plochu z keramického materiálu. Odolávají špičkovým tlakům až 1000 bar a provozním teplotám až 100°C. Spínací kmitočty se pohybují v rozsahu 1000 Hz pro velikost M5, a až 500 Hz pro M14, s provozními vzdálenostmi od 1 mm do 3 mm. Speciální proces výroby zapouzdří keramický disk, feritové jádro, cívku a elektroniku se spojovacím kabelem uvnitř plynotěsného pouzdra z nerezové oceli.

Typy „Full Inox“, dostupné ve velikosti M12, jsou uzavřeny ve nepropustném pouzdru z jednoho kusu chemicky inertní nerezové oceli V4A. Snímače mají krytí IP68 / IP69K, odolávají špičkovým tlakům až 800 bar a provozním teplotám až 85°C . Nabízejí provozní vzdálenost 1,5 mm a vysokou spínací frekvenci (850 Hz).

Snímače do tlaku s rozhraním IO-Link ContrinexPřehled:

 • Indukční snímače do tlaku
 • Pracovní tlak 500 bar
 • Špičkový tlak 1000 bar
 • IO-Link
 • Vinikající teplotní stabilita


10.4.2019

Využítí UV snímače při tváření průhledných plastů

Společnost Contrinex nabízí optický snímač na odrazku s ultrafialovým světlem - revoluční řešení pro snímání průhledných plastových a skleněných předmětů a fólií.

Snímače TRU-C23 společnosti Contrinex s patentovanou UV technologií nabízí vysokou spolehlivost a přesnost v balících systémech využívajících tepelného tváření.

Vysoká absorbce UV záření zaručuje vysokou rezervu detekce i u tenkých průhledných fólií.

Předměty lze detekovat i těsně u snímače, nebo přes malé průhledy díky autokolimaci UV paprsku.

Stabilita snímání je monitorována a je odolná i vůči znečištění.

Všechny PNP snímače navíc obsahují rozhraní IO-Link. To lze využít např. pro vzdálené zjištění citlivosti snímače a jeho přenastavení. Tím se minimalizují i případné manuální zásahy.

Snímání průhledného plastu ultrafialovým paprskem snímače TRU-C23 společnosti ContrinexPřehled:

 • Spolehlivá detekce průhledných materiálů
 • Ultrafialový paprsek
 • Snímač na odrazku
  (speciální odrazka pro UV)
 • Snímač jen 1x2x3cm
 • Dosah až 1m

Leták - Tváření plastů
Datový list

14.1.2019

Contrinex - nový přehled výrobního programu

Společnost Contrinex vydala nový přehledový katalog snímačů.

Prohlédnout si ho můžete zde:

Přehledový katalog Contrinex 2018Přehled:

 • Nový katalog v sekci:

Katalogy Contrinex

26.10.2018

Bezpečnostní spínač s RFID kódováním nahrazuje bezpečnostní klíč

Monitorování uzavření krytů a dveří

Čím více přístupových bodů se nachází na stroji nebo systému, tím obtížnější úkol je sledování jejich bezpečnostních zámků. Contrinex proto nabízí nový kompaktní bezpečnostní snímač RFID, který vše dokáže zjednodušit. Je obzvláště vhodný pro použití v komplexních systémech, kde využívá své přednosti pracovat bez opotřebení.

Při použití konvenčních bezpečnostních zařízení je často velmi obtížné sledovat zařízení s mnoha přístupovými body pro účely údržby, kontroly nebo odběru vzorků. Není nutné jen zajistit bezpečnost osob a materiálu, ale i čistotu výrobku a nenarušit průběh výroby. Tento úkol vyžaduje co nejefektivnější bezpečnostní zařízení, které je při provozu efektivní a bezúdržbové.

Nový bezpečnostní senzor certifikovaný ECOLAB (kategorie 4, PL e, SIL 3) od společnosti Contrinex je ideálním řešením. RFID kódovaný spínač s rozměry pouhých 36 x 26 x 13 mm sleduje stav přístupových dveří a krytů bezkontaktně, eliminuje opotřebení a prodlužuje tak intervaly údržby. Navíc lze do série připojit až 30 senzorů. Dokonce i systémy s mnoha přístupovými body tak mohou být chráněny rychle a spolehlivě.

Každý spínač má svůj individuální kód, což činí zařízení velmi odolným proti neoprávněné manipulaci. Potřebný kód RFID může být náhodně generován nebo nastaven pomocí funkce učení. K dispozici je také externí monitorovací zařízení (EDM) a signál zpětné vazby. Bezpečné vzdálenosti zapnutí / vypnutí jsou 8 mm a 18 mm. Bezpečnostní spínač i transpondér mohou být schovány za kryty (nevyžadují přímý dotek ani viditelnost). S krytím IP6K9K také odolávají prachu i vodě. Dokonce i vysokotlaké a parní tryskání není problém.

Tyto bezpečnostní senzory jsou proto ideální pro použití v hygienicky náročných provozech, jako je potravinářský nebo farmaceutický průmysl. Disponují širokým teplotním rozsahem od -25 do + 70°C.


Bezpečnostní bezkontaktní spínač s RFIDPřehled:

 • Bezpečnostní spínač
 • RFID kódování
 • 36 x 26 x 13mm
 • Bezp. kategorie 4
 • PL e, SIL 3
 • Krytí IP67 + IP6K9K
 • -25°C až +70°C

Další informace

17.7.2018

Snímače M30 se zvýšeným dosahem

Větší dosah snímačů M30 nabízí vyšší flexibilitu pro projektanty a inženýry v automatizaci. Společně s rozhraním IO-Link bez příplatku, jako standardní prvek snímačů Contrinex řady Classics.

Švýcarský odborník na senzory Contrinex nově rozšířil svou úspěšnou řadu indukčních snímačů Classics Basic o snímač M30 s dosahem 25mm. Nové snímače dávají systémovým integrátorům a inženýrům v automatizační technice větší flexibilitu v okamžiku, kdy je potřeba prodloužit vzdálenost snímání, a to aniž by byla ohrožena cenová dostupnost.

Díky inovativní technologii ASIC nabízejí senzory Contrinex Classics připojení IO-Link, bez dalších nákladů, v kombinaci se standardním PNP výstupem. Připojení je provedeno pomocí hermeticky uzavřeného, 3-vodičového, PVC opláštěného kabelu, nebo pomocí integrovaného konektoru M12. Uživatel si může vybrat, zda bude snímač provozovat se standardním výstupem, nebo v režimu IO-Link. V obou případech zůstávají snímač i zapojení stejné. Nejsou vyžadovány žádné změny v seznamech náhradních dílů, ani nejsou třeba žádné další sklady pro oddělení snímačů s IO-Linkem a bez IO-Linku. Tyto výhody můžou představovat výraznou úsporu nákladů.

Výrobci zařízení i integrátoři tyto nové senzory M30 rychle přijímají. Na vysoce konkurenčním trhu je kombinace rozšířené provozní vzdálenosti, prokázaná spolehlivost a výhodné ceny bezkonkurenční. Montované v poniklovaných mosazných pouzdrech M30 a s elektronikou zapouzdřenou ve vakuu jsou indukční senzory Contrinex Classics ideální pro téměř jakoukoli průmyslovou aplikaci snímání polohy nebo přítomnosti.

(Větší dosahy - až 40mm - poskytuje řada snímačů s vysokým dosahem 500
 a celokovová řada indukčních snímačů 700)

Výhody:

 • Indukční snímače M30 řady Classics s rozšířeným dosahem jsou všestranné a vysoce spolehlivé
 • Snímací vzdálenost 25mm poskytuje větší flexibilitu, aniž by byla ohrožena cenová dostupnost
 • Možnost připojení IO-Link usnadňuje celopodnikové řízení s vylepšenou diagnostikou, možností nastavení parametrů a dalšími funkcemi senzorů
 • Robustní kovová těla snímačů a vakuově zapouzdřená elektronika zajišťují mechanickou odolnost
Indukční snímače M30 s dosahem 25mmPřehled:

 • M30 s dosahem 25mm
 • Nezástavné provedení
 • Spín. frekv. 200Hz
 • Krytí IP67
 • -25°C až 70°C
 • IO-Link

Datový list

10.7.2018

Katalog Contrinex 2018

Společnost Contrinex vydala nový kompletní katalog snímačů.

Prohlédnout si ho můžete zde:

Katalog Contrinex 2018Přehled:

 • Nový katalog v sekci:

Katalogy Contrinex

12.2.2018

Robustní indukční snímače necitlivé vůči kovovým šponám

Imunní vůči kouskům železa, hliníku, nerez oceli, mosazi, mědi i titanu.

Stroje pro soustružení, frézování, vrtání, nebo broušení kovu vytvářejí množství kovového odpadu. Pro indukční snímače, které ze své podstaty, detekují kovové předměty, představuje tento odpad skutečnou výzvu. Pokud jsou snímače pokryty např. mazivem obsahujícím kovové třísky, vzniká nebezpeční, že snímače vydají falešný signál sepnutí do řídícího systému stroje.

Pro tyto aplikace nyní nabízí společnost Contrinex, řadu indukčních snímačů imunních vůči šponám. Snímače se dodávají v pouzdrech M12, M18 a M30, a jsou určeny pro nezástavnou montáž. I když jsou tyto snímače pokryty šponami ze železa, hliníku, nerez oceli, mosazi, nebo titanu, nejsou jimi ovlivněny a spolehlivě detekují až pevný cíl.

Snímače toho dosahují díky mírně upravené formě technologie Condet®, která pracuje na základě pulsních proudů přiváděných do cívky snímače a jako užitečný signál využívá navrácené napětí.

Tyto senzory jsou vyrobeny z jednoho kusu nerez oceli s krytím IP68 a IP69K. Pracují v širokém rozmezí teplot od -25°C až do 85°C. To je činí zvláště vhodné pro použití v náročném prostředí obráběcího průmyslu. Podle průměru mají snímače dosahy na železo 3, 5, nebo 12mm, dosahy na hliník, či např. měď jsou vyšší, nerez ocel téměř nesnímají (dosahy na různé materiály naleznete v datových listech). Opakovatelnost se pohybuje od 0,2 do 0,8 mm. Snímače mají spínací frekvence 90, 200, nebo 400Hz a ve verzi PNP obsahují také rozhraní IO-Link pro pokročilou komunikaci s nadřazeným systémem.

V praxi může použití těchto nových indukčních snímačů ušetřit čas, peníze a dokonce i pomoci s ochranou životního prostředí. Např. při řezání kovů s běžnými indukčními snímači je spolehlivost jejich snímání zajištována pravidelným ostřikováním snímačů kapalinou. To již není nutné s touto novou generací šponám imunních indukčních snímačů.

Indukční snímače imunní vůči kovovým šponámPřehled:

 • M12, M18, nebo M30
 • Necitlivé vůči šponám z:
  železa, hliníku, nerez oceli, mosazi, mědi, titanu
 • Celokovové pouzdro
 • Krytí IP68 a IP69K
 • -25°C až 85°C
 • Dosah 3, 5, nebo 12mm
 • IO-Link

Další informace

11.12.2017

Katalog novinek Contrinex 2017/2018

Společnost Contrinex vydala nový katalog novinek

Prohlédnout si ho můžete zde:

Katalog novinek Contrinex 2017/2018Přehled:

 • Bezpečnostní světelné závory
  v kategorii 2
 • Bezpečnostní spínače
  magnetické i RFID
 • Indukční snímače necitlivé
  vůči šponám
 • Snímače pro měření vzdálenosti
 • RFID

15.8.2017

Detekce průhledných materiálů - nový snímač s UV paprskem

Společnost Contrinex představila nový snímač na odrazku s ultrafialovým světlem - revoluční řešení pro snímání průhledných plastových a skleněných předmětů a fólií.

Snímání průhledných materiálů bývá často problematické. Díky dobrému prostupu světla skrz materiál je obtížné nastavit citlivost tak, aby snímač předmět spolehlivě rozeznal. Často dochází k vícenásobným detekcím předmětu (zejména u předmětů složitých tvarů) a snímače jsou velmi citlivé na jakékoliv znečištění.

Toto vše řeší nový systém snímačů Contrinex. Snímače používají k detekci předmětů ultrafialový paprsek. Pro něj jsou, ve viditelném spektru průhledné, plastové a skleněné předměty neprůhledná překážka. Ultrafialový paprsek je pohlcen předmětem a není problém s nastavením citlivosti snímače. Díky tomu lze detekovat i tenké průhledné fólie. Nedochází k vícenásobným detekcím předmětu a snímač má dostatečnou výkonovou rezervu pro případné nečistoty.

Snímače s UV paprskem pro detekci průhledných materiálůPřehled:

 • Spolehlivá detekce průhledných materiálů
 • Ultrafialový paprsek
 • Snímač na odrazku
  (speciální odrazka pro UV)
 • Snímač jen 1x2x3cm
 • Dosah až 1m


Datový list

31.10.2016

Miniaturní celokovový snímač Contrinex: Malý, chytrý, odolný

Nová řada snímačů Contrinex představuje nejmenší celokovové induktivní snímače na trhu. Vyrábí se ve velikostech M5 a D4mm, ve variantách PNP i NPN. Jsou ideální všude tam, kde je nedostatek prostoru a kde jsou náročné provozní podmínky. Všechny snímače s výstupem PNP jsou, díky vysoce kvalitnímu obvodu ASIC s integrovaným rozhraním IO-Link, připravené vyhovět požadavkům chytrých továren.

Tyto miniaturní celokovové senzory mají vynikající teplotní stabilitu: od -25°C do +70°C, vysokou spínací frekvenci: až 1200Hz a dlouhé dosahy: až 3mm. Jejich robustní pouzdro je vyrobeno z jednoho kusu nerez oceli V2A a kryje i čelní – snímací plochu snímače. Pouzdro je korozi vzdorné, odolné slané vodě a odolává tlaku až 80 barů.

Parametry celokovového pouzdra snímače, spolu s pokročilou elektronikou uvnitř, zajišťují spolehlivost i při vysoké zátěži a v náročném prostředí. Snímače jsou vhodné pro použití např. v robotice, mikromechanice, v technologiích lineárních pohonů, ... Díky rozhraní IO-Link ve standardní výbavě jsou tyto senzory dobře vybavené i pro požadavky moderních, chytrých provozů.

Díky svým miniaturním rozměrům, odolnému pouzdru a vysokému dosahu jsou ideální pro aplikace, které vyžadují maximální spolehlivost a odolnost a to i na velmi malém prostoru. Tyto snímače tak přispívají ke snížení hmotnosti stroje, bez obětování mechanické odolnosti. Prostoje vzniklé problémem se snímači jsou tak téměř eliminovány.

Miniaturní celokovový induktivní snímačPřehled:

 • Odolné celokovové provedení
 • Miniaturní rozměry
 • Dosah 3mm
 • Krytí IP67
 • Spínací frekvence 1200Hz
 • Pracuje v teplotách -25°...+70°C
 • IO-Link

Datový list ∅04
Datový list M5

Starší novinky

Starší novinky naleznete zde