- INFRASENSOR - Roland electronic


 
Roland electronic

Snímání počtu blistrů v uzavřeném balení léků

Německá společnost Roland electronic nabízí zařízení pro detekci počtu blistrů.

Systém R1000 I10KV slouží k bezdotykovému snímání správného počtu hliníkových blistrů v již uzavřených baleních léků.

Pracuje na principu vířivých proudů a sestává z vysílače, přijímače a vyhodnocovací jednotky. Vysílač se umístí pod a přijímač nad dopravník, po kterém se pohybují uzavřená balení léků.

Systém zabere asi 100mm šířky dopravníku. Je možné kontrolovat až 10 blistrů v jednom balení. Maximální výška balení je 100mm. Minimální plocha blistru je 30x60mm.

Každé nové balení se jednoduše naprogramuje pomocí teach-in. Vyhodnocovací jednotka si pamatuje až 255 různých balení. Z nadřazeného systému dostane při provozu jednotka informaci o typu balení, které bude měřit (parametr 1-255). Cca za 1ms po projetí balení mezi vysílačem a přijímačem pošle zpět hlášení o tom, zda bylo měření v toleranci, či zda došlo k přeplnění nebo nenaplnění.

Předností je vysoká rychlost měření - systém měří při rychlosti dopravníku až 90m/min nebo 600 – 1000 balení za minutu. Na displeji vyhodnocovací jednotky jsou vidět nastavené parametry, na jednotce svítí případný nedostatek, nebo překročení počtu blistrů. 4 optokoplerové výstupy jsou určeny pro signály nenaplnění, správného plnění, přeplnění a připravenosti systému. S nadřazeným řízením jednotka může komunikovat přes datové rozhraní.

Vzhledem k malému prostoru, který celý systém vyžaduje a k poměrně jednoduché montáži, je možné jej snadno aplikovat i ve stávajících provozech, kde kontrola zatím probíhá jiným způsobem.

Snímání počtu blistrů uvnitř krabiček

Systém pro nímání počtu blistrů v uzavřených baleních léků

← zpět na Roland electronic