- INFRASENSOR - Telco sensors


 
Telcosensors

Optické závory do velmi prašného prostředí
včetně násypek

Světelná závora je určena do velmi prašného prostředí, pracuje i když vysílač a přijímač jsou pokryté silnou vrstvou prachu. Snímače spolehlivě pracují i přímo uvnitř násypek. Používají se pro limitní hlášení stavu např. v násypkách na dřevní odpad, písek, mouku, cukr, kakao, uhlí, ...

Sestava do velmi prašného prostředí se skládá z vysílače, přijímače a zesilovače. Vysílač a přijímač se pomocí 15m kabelů připojují do zesilovače, který zajišťuje napájení a vyhodnocení signálů ze snímačů.

Zesilovač umožňuje nastavení citlivosti závory, a nabízí i možnost časového zpoždění sepnutí i rozepnutí. Dodává se ve dvou možnostech napájení - 24VDC, nebo 230VAC. Na výstupu je přepínací reléový kontakt, případně lze využít i tranzistorový výstup.
Zesilovače se umisťují do standardní 11-ti pinové patice TR 11.

Závora používá infračervený paprsek, díky širokému vysílacímu úhlu se snímače snadno směrují. Ve velmi prašném prostředí doporučujeme maximální vzdálenost mezi vysílačem a přijímačem 3m.

Vysílač i přijímač na sobě mají závit M12, jsou velice odolné, mají krytí IP67 a jsou vyrobeny v nevýbušném provedení pro zóny 2 a 22.

Sestava obsahuje:

Vysílač:  LT 12AL Ex TB 38/15 (M12 x 38mm, kabel 15m)
Přijímač: LR 100L Ex TB 38/15 (M12 x 38mm, kabel 15m)
Zesilovač: PA 11 A 300 T (230 VAC)
  PA 11 A 303 T (24 VDC)
Světelné závory do velmi prašného prostředí Telco sensors

Hlídání limitního stavu v násypce Telco sensors

Katalogové listy

Popis sestavy:

Katalogový list SG 15

← zpět na Telco sensors